Kotłownie

Projektując twoją kotłownię mamy do wyboru wiele możliwości. Podczas realizacji każdy projekt  traktujemy indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie istniejące warunki oraz priorytety klienta. Zawsze służymy fachowym doradztwem opartym na długoletnim doświadczeniu w branży grzewczej.

Kotłownie

Montujemy

Kotłownie gazowe

Kotłownie olejowe

Ekologiczne kotły stałopalne

Kominki z płaszczem wodnym

Kotłownie gazowe

Nowoczesne kotły gazowe cechują się wysoką sprawnością przekształcania gazu ziemnego w ciepło co więcej dostarczają aktywny wkład w ochronę środowiska naturalnego. Poprzez wybór ogrzewania gazowego nie jesteśmy zmuszeni do utrzymywania zapasu paliwa w naszym budynku.

Po kalkulacji całkowitego kosztu inwestycji, przy dzisiejszych cenach energii, technika kondensacyjna stanowi najefektywniejszą alternatywę.

Kotłownie olejowe

W przeciwieństwie od kotłów na paliwa stałe, olejowe są bezobsługowe i zautomatyzowane. ​Oprócz tego są też tańsze w eksploatacji od urządzeń na gaz płynny. Zapas oleju opałowego w zbiorniku zapewnia długą bezawaryjną pracę ogrzewania.

W prawidłowo działających kotłach olejowych spalanie jest całkowite, więc emitowane przez nie spaliny są stosunkowo czyste, niegroźne dla środowiska.

Kotłownie stałopalne

Kotły ze spalaniem górnym są najtańszymi oraz najbardziej znanymi urządzeniami na paliwa stałe. Takie kotły charakteryzują się tym, że temperatura spalin jest wysoka, więc nie ma problemu z ciągiem kominowym i  jest on zawsze wystarczający. Z tego powodu kotły ze spalaniem górnym bardziej pełnią rolę jako kotły węglowe niż piece do spalania drewna.

Kotły ze spalaniem dolnym – osiągają dużo większą sprawność przy spalaniu drewna niż kotły ze spalaniem górnym. Kotły z dolnym spalaniem mają ruchomy lub stały ruszt. Ruszt ruchomy jest stalowy lub żeliwny, ruszt stały jest najczęściej tak zwanym rusztem wodnym.

Kotłownie z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym współgra ze znaną nam grzejnikową instalacją centralnego ogrzewania, zachowując przy tym wartości estetyczne i ekologiczne zwykłego kominka.

Zastosowanie płaszcza wodnego w kominku umożliwia wykorzystanie go do przygotowania ciepłej wody użytkowej w zasobniku.

Profesjonalny Montaż Serwis Dobór Kotłowni

Nadal nie wiesz co wybrać?

Nasza firma przeprowadzi użytkownika przez cały proces, począwszy od wyboru najlepszych produktów, aż do kompleksowego wykonania danej pracy. Jeżeli nadal nie jesteś pewien lub masz jakieś pytania dotyczące realizacji prac, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub zadzwoń.