Fotowoltaika

Koszty ponoszone przez przedsiębiorcę są strategiczne dla funkcjonowania każdej firmy zarówno z
sektorów małych, średnich jak i dużych przedsiębiorstw. Niestety często brak świadomości powoduje
uwikłanie się w nieodwracalną spiralę zdarzeń prowadzącą do nierentowności prowadzonego
przedsiębiorstwa.

Celem jest wspieranie przedsiębiorców by sytuacje bądź ryzyko wystąpienia takich zdarzeń było minimalne. Instytut w swoich działaniach podejmuje się wyzwania ograniczenia strategicznych kosztów związanych z gospodarką energetyczną przedsiębiorcy.

 

solary

Zalety Fotowoltaiki

EKOLOGIA - do działania wykorzystuje jedynie odnawialne źródło energii, w tym wypadku promienie słoneczne

NIEOGRANICZONY DOSTĘP - na Ziemi występują praktycznie nieograniczone zasoby materiałów stosowanych w modułach

BEZOBSŁUGOWOŚĆ - instalacje fotowoltaiczne nie wymagają praktycznie żadnych nakładów pracy w trasie eksploatacji

OSZCZĘDNOŚCI - inwestycja w panele słoneczne przynosi po pewnym czasie korzyści finansowe

Co składa się na dobrze wykonaną instalację fotowoltaiczną?

Panele fotowoltaiczne

To moduły na których budowę składa się szereg ogniw słonecznych połączonych szeregowo lub szeregowo-równolegle. W ogniwach krzemowych pod wpływem promieniowania słonecznego następuje ruch elektronów który wywołuje różnicę potencjałów i tworzy tym samym napięcie prądu stałego. Polski Instytut Odnawialnych Źródeł Energii do instalacji fotowoltaicznych dla swoich klientów wykorzystuje moduły najwyższej jakości światowej klasy producentów. Są to sprawdzone marki które od lat cieszą się niezawodnością i wysoką wydajnością.

Inwerter

To moduły na których budowę składa się szereg w języku polskim zwany falownikiem. To urządzenie elektroniczne którego zadaniem jest przemiana prądu stałego jaki otrzymywany jest z modułów fotowoltaicznych na prąd przemienny jak jest w sieci energetycznej. Obecnie w instalacjach fotowoltaicznych stosowane są inwertery które w swojej budowie mają wysokiej klasy technologie, które czuwają nad tym aby praca układu była jak najbardziej efektywna. To właśnie to urządzenie jest „mózgiem” całej instalacji. Doskonale wiemy jak wielkie znaczenie w całej instalacji fotowoltaicznej ma układ sterowania jakim jest inwerter. Dlatego też urządzenia te skrupulatnie dobierane są przez ekspertów, tak aby z danego zestawu modułów fotowoltaicznych, przy określonych parametrach uzyskać jak najlepszą wydajność. ogniw słonecznych połączonych szeregowo lub szeregowo-równolegle. W ogniwach krzemowych pod wpływem promieniowania słonecznego następuje ruch elektronów który wywołuje różnicę potencjałów i tworzy tym samym napięcie prądu stałego. Polski Instytut Odnawialnych Źródeł Energii do instalacji fotowoltaicznych dla swoich klientów wykorzystuje moduły najwyższej jakości światowej klasy producentów. Są to sprawdzone marki które od lat cieszą się niezawodnością i wysoką wydajnością.

Montaż

Instalacja fotowoltaiczna to zestaw logicznie połączonych modułów fotowoltaicznych z inwerterem (inwerterami) z siecią wewnętrzną jak również z licznikiem oraz dodatkowymi urządzeniami zabezpieczającymi. Poprawny montaż to przede wszystkim odpowiednie rozmieszczenie modułów na określonej powierzchni dachowej czy też gruntowej, odpowiednia izolacja, odpowiednie łączenia , dodatkowe konstrukcje, specjalne okablowanie. Polski Instytut Odnawialnych Źródeł Energii doskonale wie, iż nawet najlepszy sprzęt może mieć znikomą wydajność gdy zostanie źle podłączony lub źle skonfigurowany. PIOZE kierując się w swoich działaniach ideą realizacji w najwyżej jakości, nie może pozwolić sobie na żadne kompromisy, dlatego też współpracuje tylko i wyłącznie z najbardziej doświadczonymi i najbardziej kompetentnymi instalatorami

Montaż

W dobie smartfonów dzisiejsze technologie dają nam możliwości monitorowania różnych rzeczy i zjawisk. Tak samo jest w przypadku instalacji fotowoltaicznych. Wiele inwerterów posiada wbudowane moduły Wi-Fi które łączą to urządzenie do Internetu. Dzięki temu użytkownik danej instalacji fotowoltaicznej wchodząc na odpowiednią stronę WWW producenta danego inwertera, jest w stanie monitorować pracę tego układu i w dokładny sposób prowadzić swoje kalkulacje co do uzyskiwanych oszczędności.

Nadal nie jesteś pewien?

Nasza firma przeprowadzi użytkownika przez cały proces, począwszy od wyboru najlepszych produktów, aż do kompleksowego wykonania danej pracy. Jeżeli nadal nie jesteś pewien lub masz jakieś pytania dotyczące realizacji prac, skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy lub zadzwoń.